Agencja Artystyczno-Reklamowa Gruv Art


Na zaproszenie Agencji GRUV ART

z cyklu POZNAŃSKA PREMIERA
"DZIENNIKI" Witolda Gombrowicza
Teatru IMKA w Warszawie


scenariusz i reżyseria: Mikołaj Grabowski
scenografia: Mikołaj Grabowski
reżyseria światła i zdjęcia: Michał Grabowski
muzyka: Olga Mysłowska
producent: Mieczysław Więckowicz, Tomasz Karolak
produkcja: Maria Wilska
koordynacja prac artystycznych: Marzena Wasyluk
Czas trwania spektaklu 1 godz. 40 min. | bez przerwy


Nigdy żaden naród nie potrzebował bardziej śmiechu, niż my dzisiaj. I nigdy żaden naród nie rozumiał śmiechu - jego roli wyzwalającej. Ale śmiech nasz dzisiejszy już nie może być śmiechem żywiołowym, czyli automatycznym - musi to być śmiech z premedytacją, humor stosowany na zimno i z powagą, musi to być najpoważniejsze zastosowanie śmiechu do naszej tragedii. Ten śmiech dyktowany strasznymi koniecznościami powinien by objąć nie tylko świat wrogów, ale przede wszystkim nas samych i w tym co mamy najdroższego. Witold Gombrowicz "Dzienniki" 1954

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min. | bez przerwy

Recenzje:

„(...) Sztuka w reżyserii Mikołaja Grabowskiego uwagę przyciąga już dzięki samej obsadzie- na jednej scenie spotykają się: Iwona Bielska, Magdalena Cielecka, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Andrzej Konopka czy Jan Peszek- trzeba przyznać, że jest to zestawienie bardzo cenne.

Taka obsada jest niemalże gwarantem znakomitej gry aktorskiej i nie inaczej było w tym przypadku! W pamięci najbardziej zapadła mi scena grana przez Andrzeja Konopkę, w której w sposób ironiczny, groteskowy przedstawia nam jaką wartość dla Polaków ma taki pisarz, jak Sienkiewicz. Jest to element pierwszej części przedstawienia, niezwykle ważnej, podczas której rzucone zostaje pytanie: „kim jesteś Polaku?”, a więc jaki jest nasz stosunek do Polski, literatury, dorobku kulturowego? (...)
Sztuka będąca farsą, groteską jest udaną próbą przedstawienia listy pytań, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, problemów, które powinniśmy poruszyć. Nie przytłacza jednak patetycznym tonem refleksji, a raczej dostarcza wiele energii do śmiałego kroczenia przed siebie, zrewidowania swoich myśli bez zbędnych konwenansów. (...)

Agnieszka Biegańska

http://stacjakultura.pl/2,8,18440,Dzienniki_Gombrowicza_recenzja_spektaklu,artykul.html

„Dzienniki” układają się w pełną pasji polemicznej, prowokującą, lecz również przyciągającą widza rozprawę z myślowymi stereotypami Polaków i dogmatami tzw. polskości. Ambitny tekst połączony z oryginalnymi pomysłami realizatorskimi układa się w zapadające w pamięć widowisko, choć niekiedy za blisko mu do przewidywalnego kabaretu politycznego.

Piotr Kowalczyk

http://www.newsweek.pl/teatr--witold-gombrowicz--dzienniki,70399,1,1.html

Nagrody:

2012 r. – Grand Prix X Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu otrzymał Teatr IMKA za spektakl "Dzienniki" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Międzynarodowe jury przyznało nagrody: zespołową oraz dla reżysera.

2011 r. – nominacja Feliksów Warszawskich dla "Dzienników" Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego z Teatru IMKA: za reżyserię, ale też za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą dla Magdaleny Cieleckiej i najlepszą pierwszoplanową rolę męską dla Piotra Adamczyka. Materiały informacyjne na podstawie strony http://www.teatr-imka.pl/dzienniki,551070.html
fot. Michał Grabowski.

Bilety w cenie:

Parter rząd I - VII : 130zł; Parter rząd VIII - XV : 120zł
I Balkon: 120zł;
Loża prawa i lewa (I Balkon): 120zł
II Balkon: 80zł
III Balkon: 40zł i 30zł

do kupienia:
u organizatora GRUV ART. ul. B.Prusa 6/3
rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115


w kasie Teatru Wielkiego tel. 61 6590231
oraz na
https://www.bilety24.pl/
https:// www.ebilet.pl/

Organizator Poznańskiej Premiery:
GRUV ART Agencja Artystyczno-Reklamowa, ul. B.Prusa 6/3, 60-813 Poznań
www.gruv-art.com.pl
www.facebook.com/GRUV.ART.TEATR

Zobacz plan widowni Teatru Wielkiego << kliknij tutaj >>


<< Powrót    Strona główna >>
Tonet