Agencja Artystyczno-Reklamowa Gruv Art


Cykl teatralny Poznańska Premiera


Agencja GRUV ART jest pomysłodawcą i producentem cyklu teatralnego POZNAŃSKA PREMIERA.

Wydarzenie to realizowane jest przez naszą agencję od 1998roku.

Idea

Celem naszego cyklu jest prezentacja poznańskiej publiczności najciekawszych i najwybitniejszych dokonań polskiego teatru. Znane i cenione teatry z całego kraju, wybitni aktorzy, utalentowani realizatorzy i ciekawe przedstawienia, to główne założenia cyklu Poznańska Premiera.

Dzięki współpracy z teatrami i instytucjami teatralnymi w Polsce, nasza publiczność ma przyjemność uczestniczenia we wspaniałych przedstawieniach teatralnych. Wielokrotnie mogliście Państwo obserwować na deskach poznański scen takie sławy jak Krystyna Janda, Maria Pakulnis, Joanna Szczepkowska, Janusz Gajos, Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek, Marek Kondrat, Jan Peszek, Piotr Fronczewski, Marian Kociniak, Franciszek Pieczka, Jerzy Stuhr czy Irena Kwiatkowska.

Wszystkie prezentowane do tej pory przedstawienia pozwoliły na kreację wyraźnej dla naszego cyklu linii programowej. Współczesny świat poszukujący odpowiedzi na najistotniejsze pytania, różnorodna forma prezentacji, najwyższy poziom artystyczny, wybitni wykonawcy - to dla nas najważniejsze elementy programowe.

Kalendarium POZNAŃSKIEJ PREMIERY

25.09.2017r. „Edukacja Rity” Willy Russel, obsada: Katarzyna Ucherska, Piotr Fronczewski, Szczepan Pospieszalski (muzyka), reżyseria: Andrzej Strzelecki - MJM Music PL/SCENA SPEKTRUM więcej »

14.04.2017r. "Kto się boi Virginii Woolf?" Edward Albee, obsada: Ewa Kasprzyk, Krzysztof Dracz, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, reżyseria: Jacek Poniedziałek – Teatr Polonia więcej »

20.03.2017r. "Matki i Synowie" Terrence McNally, obsada: Krystyna Janda, Paweł Ciołkosz, Antoni Pawlicki, Adam Tomaszewski/Antoni Zakowicz, reżyseria: Krystyna Janda – Teatr Polonia więcej »

24,25.02.2017r. "KOGUT W ROSOLE" Samuel Jokic, obsada: Tomasz Schimscheiner, Rafał Dziwisz, Mateusz Wojtasiński, Kajetan Wolniewicz, Andrzej Róg, Andrzej Deskur, Mirosław Książek, reżyseria: Marek Gierszał - Teatr STU z Krakowa więcej »

8.01.2017r. "Słoneczna linia" Teatr POLONIA i Domu Produkcyjnego WEDA, współpraca z Teatrem Wielkim

15.11.2016r. "LILKA. CUD MIŁOSCI", obsada: Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska, Paulina Holz, reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz – Agencja Artystyczna CDN

03.10.2016r. "Róbmy swoje. Piosenki Wojciecha Młynarskiego" Teatr ATENEUM”, obsada: Julia Konarska, Joanna Kulig, Olga Sarzyńska, Katarzyna Ucherska, Krzysztof Gosztyła, Piotr Fronczewski, Sebastian Jasnoch, Tomasz Schuchardt, reżyseria: Wojciech Borkowski - Teatr ATENEUM więcej »

16.05.2016 "Na czworakach" Tadeusz Różewicz, obsada: Anna Karczmarczyk, Dorota Stalińska, Michał Breitenwald, Wojciech Chorąży, Andrzej Glazer, Wiesław Komasa, Maciej Kosmala, Krystian Łysoń/Mateusz Kmiecik, Jerzy Stuhr, reżyseria: Jerzy Stuhr - Teatr Polonia w Warszawie więcej »

06.05.2016 "TRUCICIEL" Eric Chappell, obsada: Karolina Gorczyca, Dorota Pomykała, Mirosław Kropielnicki, Andrzej Pieczyński, Cezary Żak, reżyseria: Cezary Żak - Och-Teatr więcej »

24.04.2016 "DZIENNIKI" Witold Gombrowicz, obsada: Iwona Bielska, Tomasz Karolak, Magdalena Cielecka, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Marcin Kalisz, Olga Mysłowska, Ricardo Marquez, reżyseria: Mikołaj Grabowski - TEATR IMKA w Warszawie więcej »

11.01.2016 "Kotka na gorącym blaszanym dachu"Tennessee Williams, obsada: Janusz Gajos, Ewa Wiśniewska, Edyta Olszówka, Grzegorz Małecki, Beata Ścibakówna, Mirosław Konarowski, Krzysztof Wakuliński, Oskar Hamerski, reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz - TEATR NARODOWY w Warszawie więcej »

09.12.2015 "MARIA CALLAS. Master class" Terrence McNally, obsada: Krystyna Janda, Michał Zieliński, Agnieszka Adamczak, Anna Patrys, Tadeusz Szlenkier, Mateusz Dębski, reżyseria: Andrzej Domalik – Och-Teatr więcej »

26.10.2015 "Prapremiera dreszczowca"”, obsada: Izabela Dąbrowska, Patrycja Szczepanowska, Tomasz Drabek, Adam Krawczuk, Andrzej Pieczyński, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki, reżyseria: Grzegorz Warchoł – Och-Teatr więcej »

21.09.2015 "UPADŁE ANIOŁY"Noel Coward, obsada: Magdalena Cielecka, Marta Chyczewska, Maja Ostaszewska, Tomasz Drabek, Wojciech Kalarus, Maciej Wierzbicki, reżyseria: Krystyna Janda – Och-Teatr więcej »

18.05.2015 "BIAŁA BLUZKA" Agnieszka Osiecka, obsada: Krystyna Janda, zespół w składzie: Janusz Bogacki (fortepian), Tomasz Bogacki (gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), reżyseria: Magda Umer – Och-Teatr więcej »

27.04.2015"Weekend z R." Robin Hawdon, obsada: Krystyna Janda, Katarzyna Gniewkowska, Piotr Borowski, Cezary Żak, Piotr Machalica, Jacek Poniedziałek, reżyseria: Krystyna Janda – Och-Teatrwięcej »

30.03.2015 "MAYDAY 2" Ray Cooney, obsada: Maria Seweryn, Małgorzata Klara, Rafał Rutkowski, Artur Barciś, Jerzy Łapiński, Olga Sarzyńska, Adam Serowaniec, reżyseria: Krystyna Janda – Och-Teatrwięcej »

19.01.2015r. "Przedstawienie świąteczne w szpitalu Św. Andrzeja" ,Ray Cooney, obsada: Marcin Perchuć, Cezary Żak, Maciej Wierzbicki, Katarzyna Żak, Piotr Machalica, Bożena Stachura, Aneta Todorczuk-Perchuć, Grzegorz Warchoł, Alicja Przerazińska, Adam Krawczuk, Otar Saralidze, Aleksandra Górska, reżyseria: Krystyna Janda - Och-Teatr więcej »

26.05.2014r. "ICH CZWORO" Gabriela Zapolska, obsada: Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Iga Mencel/Milena Poświatowska, Tomasz Kot, Renata Dancewicz, Iza Kuna, Krystyna Froelich, Wojciech Chorąży, reżyseria: Jerzy Stuhr – Teatr Polonia więcej »

28.04.2014r. „JA, FEUERBACH” ” (Ich, Feuerbach) Tankred Dorst, obsada: Piotr Fronczewski, Grzegorz Damięcki, Maria Ciunelis, reżyseria: Piotr Fronczewski - Teatr Ateneum więcej »

24.13.2013r. "MAYDAY" Ray Cooney, obsada: Maria Seweryn, Monika Fronczek , Rafał Rutkowski, Artur Barciś, Maciej Wierzbicki, Adam Krawczuk, Stefan Friedmann, Michał Breitenwald, reżyseria: Krystyna Janda - Och-Teatr więcej »

04.11.2013r. "ZEMSTA" Aleksander Fredro, obsada: Cezary Żak, Wiktor Zborowski, Artur Barciś, Zofia Zborowska, Michał Piela, Wojciech Pokora, Violetta Arlak, Adam Serowaniec, Otar Saralidze, reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz - Och-Teatr więcej »

15.09.2013r. "32 OMDLENIA" wg Antoniego Czechowa, obsada: Jerzy Łapiński, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, reżyseria: Andrzej Domalik - Teatr Polonia więcej »

14.04.2013r. "Danuta W." Danuta Wałęsa (w opracowaniu Piotra Adamowicza), obsada: Krystyna Janda, reżyseria: Janusz Zaorski - Teatr Polonia

11.03.2013r."POJEDYNEK - ZABAWA W DETEKTYWA" wg Anthony’ego Shaffera, obsada: Jan Peszek, Błażej Peszek, reżyseria: Błażej Peszek

10.12.2012r. "PRZYGODA" Sandor Marai, obsada: Jan Englert, Edyta Olszówka, Beata Ścibakówna, Zofia Zborowska, Wiesław Komasa, Maciej Marczewski, Mariusz Zaniewski, reżyseria: Krystyna Janda - Teatr Polonia więcej »

30.03.2011r. "Ucho, Gardło, Nóż" Vedrana Rudan, obsada: Krystyna Janda, reżyseria: Krystyna Janda - Teatr Poloniawięcej »

14.02.2011r. "Grube Ryby" Michał Bałucki, obsada: Ignacy Gogolewski, Wiesława Mazurkiewicz, Krzysztof Kiersznowski, Sławomir Orzechowski/Cezary Żak, Piotr Bajtlik, Justyna Kulig, Małgorzata Kocik, Artur Barciś, Witold Bieliński, reżyseria: Krystyna Janda – Teatr Polonia więcej »

13.02.2011r. "Dzień Walentego" Iwan Wyrypajew, obsada: Anna Seniuk,Beata Chorążykiewicz, Kamila Pietrzak, Paweł Caban, reżyseria: Tomasz Zygadło

11.10.2010r. "Shirley Valentine" Willy Russel, obsada: Krystyna Janda, reżyseria: Maciej Wojtyszko - Teatr Polonia

10.03.2010r. "Patty Diphusa" Pedro Almodovar, obsada: Ewa Kasprzyk, reżyseria: Marta Ogrodzińska - Teatr Polonia

15.01.2007r. "Gwałtu, co się dzieje" Aleksander Fredro, obsada: Joanna Żółkowska, Olga Sawicka, Elżbieta Kępińska, Katarzyna Maria Zielińska, Kazimierz Kaczor, Rafał Królikowski, Szymon Bobrowski, Sylwester Maciejewski, Franciszek Pieczka, Cezary Żak, reżyseria: Gabriel Gietzky - Teatr Powszechny w Warszawie

19.11.2005r. "Kolacja dla głupca" Francis Veber, obsada: Krzysztof Tyniec, Piotr Fronczewski, Marzena Trybała, Arkadiusz Nader, Marek Lewandowski, Sylwia Zmitrowicz, Tadeusz Borowski, reżyseria: Wojciech Adamczyk - Teatr Ateneum w Warszawie

18.04.2005r. "Glengarry Glen Ross" David Mamet, obsada: Zbigniew Zapasiewicz, Jerzy Zelnik, Piotr Machalica, Szymon Bobrowski, Kazimierz Kaczor, Krzysztof Stroiński, Zygmunt Sierakowski, reżyseria: Tadeusz Bradecki - Teatr Powszechny w Warszawie

22.11.2004r. "Król EDYP" Sofokles, obsada: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Jerzy Trela, Krzysztof Gosztyła, Piotr Fronczewski, Jerzy Kamas, Marian Kociniak, Grzegorz Damięcki, Tadeusz Borowski, Jan Kociniak, Gustaw Holoubek, reżyseria: Gustaw Holoubek - Teatr Ateneum w Warszawie

24.05.2004r. "Czego nie widać" Michael Frayn, obsada: Katarzyna Herman, Krystyna Janda, Agnieszka Krukówna, Karina Seweryn, Szymon Bobrowski, Kazimierz Kaczor, Rafał Królikowski, Zbigniew Zapasiewicz, Cezary Żak, reżyseria: Juliusz Machulski - Teatr Powszechny w Warszawie

25.04.2004r. "Wakacjuszka" wg scenariusza Zofii Mierzyńskiej, obsada: Emilia Krakowska, reżyseria: Janusz Dymek - Agencja Paradam

1.12.2003r. "Zaświadczenie o inteligencji" Jerzy Dobrowolski, obsada: Grzegorz Damięcki, Tomasz Dedek, Piotr Fronczewski, Marian Kociniak, Marek Lewandowski, Krzysztof Tyniec, reżyseria: Wojciech Młynarski - Teatr Ateneum w Warszawie

26.05.2003r. "Mewa" Antoni Czechow, obsada: Krystyna Janda, Łukasz Garlicki, Aleksander Bednarz, Agnieszka Grochowska, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Maria Peszek, Krzysztof Kolberger, reżyseria: Zbigniew Brzoza - Teatr Studio w Warszawie i Grami

17.03.2003r. "Zdaniem Amy" David Hare, obsada: Joanna Szczepkowska, Dominika Ostałowska, Wiesława Mazurkiewicz, Szymon Bobrowski, Krzysztof Stroiński, Marcin Władyniak, reżyseria: Mariusz Grzegorzek - Teatr Powszechny w Warszawie

8.03.2003r. "Młynarski czyli trzy elementy"”, obsada: Joanna Liszowska, Piotr Fronczewski, Piotr Machalica, Marian Opania, Maciej Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Wiktor Zborowski, reżyseria: Magda Umer - Teatr Ateneum w Warszawie i Europejska Agencja Sztuki

2.12.2002r. "Kto się boi Virginii Woolf" Edward Albee, obsada: Krystyna Janda, Marek Kondrat, Agnieszka Krukówna, Szymon Bobrowski, reżyseria: Władysław Pasikowski - Teatr Powszechny w Warszawie

7.10.2002r. "Kolacja dla głupca" Francis Veber, obsada: Krzysztof Tyniec, Piotr Fronczewski, Marzena Trybała, Arkadiusz Nader, Marek Lewandowski, Sylwia Zmitrowicz, Tadeusz Borowski, reżyseria: Wojciech Adamczyk - Teatr Ateneum w Warszawie

22.04.2002r. "Nad złotym stawem" Ernest Thompson, obsada: Mirosława Dubrawska, Zbigniew Zapasiewicz, Olga Sawicka, Tomasz Sapryk, Szymon Bobrowski, reżyseria: Zbigniew Zapasiewicz - Teatr Ateneum w Warszawie, Teatr Powszechny w Warszawie

25.02.2002r. "Mała Steinberg" Lee Hall, obsada: Krystyna Janda - Agencja Koncertowa Grami

30.09.2001r. "Z rączki do rączki" Michael Cooney, obsada: Irena Kwiatkowska, Marzena Trybała, Artur Barciś, Jerzy Bończak, reżyseria: Andrzej Rozhin - Teatr Komedia w Warszawie

7.05.2001r. "Play Strindberg" Friedrich Dürrenmatt, obsada: Joanna Szczepkowska, Marek Barbasiewicz, Janusz Gajos, reżyseria: Andrzej Łapicki

5.03.2001r. "Opowiadania zebrane" Donald Marquilies, obsada: Krystyna Janda, Maria Seweryn, reżyseria: Krystyna Janda - Agencja Koncertowa Grami

11.12.2001r. "TUTAM"" Bogusław Scheaffer, obsada: Joanna Ziółkowska, Janusz Gajos, reżyseria: Marek Sikora - Teatr Powszechny w Warszawie

29.10.2000r. "Kochany kłamca" Jerome Kilty, obsada: Zbigniew Zapasiewicz, Olga Sawicka, reżyseria: Zbigniew Zapasiewicz – Teatr STU w Krakowie

15.05.2000r. "Libertyn" Eric-Emmanuel Schmitt, obsada: Leonard Pietraszak, Maria Pakulnis, Elżbieta Starostecka, Magdalena Wójcik, Agata Buzek, Grzegorz Damięcki, reżyseria: Wojciech Adamczyk - Teatr Ateneum w Warszawie

26.02.2000r. "33 Omdlenia" wg Antoniego Czechowa, obsada: Olga Sawicka, Zbigniew Zapasiewicz, Leon Charewicz, Tomasz Zaliwski, reżyseria: Zbigniew Zapasiewicz - Teatr STU w Krakowie

8.11.1999r. "BULA BULA", obsada: Jan Peszek, Maria Peszek, Błażej Peszek, Katarzyna Peszek, Teresa Peszek

25.10.1999r. "Marlene" Pam Gams, obsada: Krystyna Janda, Maria Klejdysz, Grażyna Wolszczak, reżyseria: Magda Umer - Impart

25.10.1999r. "Garderobiany" ” Ronald Harwood, obsada: Gustaw Holoubek, Marian Kociniak, Maria Pakulnis, Dominika Ostałowska, Maria Chwalibóg, Jan Żardecki, Tomasz Dedek, Piotr Pawłowski, Henryk Łapiński, reżyseria: Krzysztof Zaleski - Teatr Ateneum w Warszawie

16.04.1999r. "Piosenki z teatru", obsada: Krystyna Janda (śpiew), reżyseria: Magda Umer - Teatr Polonia w Warszawie

28.04.1998r. "Nareszcie koniec" Peter Turrini, obsada: Jan Peszek, reżyseria: Zbigniew Brzoza – Teatr Studio w Warszawie

27.04.1998r. "Tercet czyli Kwartet", obsada: Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Wojciech Kaleta, reżyseria: Marcin Sosnowski

19.04.1998r. "Harry i Ja" Nigel Williams, obsada: Krystyna Janda, Janusz Gajos, Marek Barbasiewicz, reżyseria: Andrzej Strzelecki- Teatr Powszechny/Agencja Elja


Współpraca teatralna


Agencja GRUV ART podejmuję współpracę z instytucjami kulturalnymi, teatrami oraz fundacjami przy organizacji wydarzeń teatralnych.

28.10.2017r. „Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę” Jaroslav Hasek, obsada: Zbigniew Zamachowski, Milena Suszyńska, Marcin Bubółka, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki, Henryk Simon, Michał Zieliński, reżyseria: Andrzej Domalik – Och-Teatr, współpraca z Fundacją VOX-ARTIS (Pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania)

27.09.2017r. „LEKCJE STEPOWANIA” Richard Harris, obsada: Izabela Dąbrowska, Anna Iberszer, Joanna Moro, Elżbieta Romanowska, Krystyna Tkacz, Maria Winiarska, Zofia Zborowska, Katarzyna Żak, Kamil Maćkowiak i Alicja Przerazińska oraz Katarzyna Traczyńska (swing) i Jan Malawski (głos), reżyseria: Krystyna Janda – Och-Teatr, współpraca z Fundacją VOX-ARTIS (Pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania)

26.02.2017r. „SPOWIEDŹ CHULIGANA” Sergiusz Jesienin, obsada: Andrzej Grabowski, reżyseria: Krzysztof Jasiński – Teatr Polonia i Teatr STU, współpraca z Fundacją VOX-ARTIS (Pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania)

08.01.2017r. „Słoneczna linia” Iwan Wyrypajew, obsada: Karolina Gruszka, Borys Szyc, reżyseria: Iwan Wyrypajew - Teatr Polonia i Dom Produkcyjny WEDA, współpraca z Teatrem Wielkim

13.11.1997r. „Msza za miasto Arras”, obsada: Janusz Gajos, reż: Krzysztof Zaleski – Teatr Powszechny w Warszawie, współpraca z Gazetą Wyborczą


Tonet