Agencja Artystyczno-Reklamowa Gruv Art

z cyklu POZNAŃSKA PREMIERA GRUV ART zaprasza na spektakl

01.09.2019 r. (niedziela)
godz.: 17:00 i 19:30
w Teatrze Wielkim w Poznaniu

Adaptacja: Krystyna Janda i Magda Umer
Reżyseria: Magda Umer

Obsada:
Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Bogacki
(gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), Marek Zebura (skrzypce)

Krystyna Janda stoi na scenie w zwykłej czarnej sukience. Stoi i mówi, czasem sięgnie po papierosa, czasem zaśpiewa. Na scenie dzieje sie tak niewiele i tak wiele zarazem. Słowa, które padają ze sceny tną ciszę. Wzruszają, poruszają i hipnotyzują widzów. Nikt nie sięga po smartfona, nie patrzy na zegarek, nie rozmawia. Tak wielka jest siła tego spektaklu.

„Zapiski z wygnania" w reż. Magdy Umer w roli głównej z Krystyną Jandą właśnie takie są: doskonale ubogie w formę i bogate w poruszającą treść. Scena jest niemalże pusta, mikrofon, stolik z paczką papierosów i tyle. Ale reżyserka i aktorka świadomie i bezbłędnie wykorzystują technikę - przysłaniają w połowie przezroczystym ekranem scenę i wyświetlają na nim zbliżenia twarzy Jandy podczas monologu albo archiwalne zdjęcia. Dzięki temu wyraźnie widzimy, że każdy gest, półuśmiech, każde zmrużenie oka jest po coś.

„Ile cierpienia można znieść, zanim się nie oszaleje? Powychodzili z lasów, z dziur w ziemi, z szaf, piwnic i strychów, wyszli półżywi z obozów, wrócili z Syberii i Kazachstanu, do domu, do Polski. A potem, przez następne dwadzieścia trzy lata nie wyjechali (...). Chcieli mieszkać tutaj, tu, gdzie się urodzili ich rodzice i gdzie się urodziły ich dzieci – my. Po wojennej gehennie, po latach cierpienia i strachu, mimo wszystko jeszcze raz zadecydowali, że Polska to ich kraj. I tych ludzi po 1968 roku Polska wyrzuciła”. Sabina Baral

Krystyna Janda została uhonorowana indywidualną nagrodą aktorską za rolę w spektaklu „Zapiski z wygnania” w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Czas trwania: 100 minut, bez przerwy


Zapraszamy do rezerwacji i zakupu biletów bezpośrednio u organizatora:

rezerwacja@gruv-art.com.pl
W mailu prosimy podać: imię i nazwisko, ilość biletów oraz cenę.

Bilety w cenie:
Parter: 140zł, 130 zł
I Balkon: 130 zł
II Balkon: 80 zł

Rezerwacja biletów:
rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115

Bilety do kupienia przez:
www.facebook.com/GRUV.ART.TEATR
www.bilety24.pl

Producent spektaklu: Teatr Polonia w Warszawie
Organizator Poznańskiej Premiery: GRUV ART
Patroni medialni: IKS, kulturapoznan.pl, Głos Wielkopolski, WTK, epoznan.pl, AMS, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, POZNAŃSKI PRESTIŻ, SUKCES PO POZNAŃSKU

Zobacz plan widowni Teatru Wielkiego << kliknij tutaj >>


<< Powrót    Strona główna >>
Tonet