Agencja Artystyczno-Reklamowa Gruv Art

SPEKTAKL "PRZYBORA NA 102"
MAGDA UMER I MUMIO

Na zaproszenie Agencji GRUV ART

SPEKTAKL "PRZYBORA NA 102"
09.03.2020. o godz. 17:30 i 20:30 w Teatrze Wielkim w Poznaniu

OBSADA: Magda Umer i Mumio w składzie:
Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński

MUZYCY:Wojciech Borkowski - fortepian,
Maciej Szczyciński - kontrabas,
Tomasz Drozdek (MUMIO) - perkusjonalia

PIOSENKI:
(słowa: Jeremi Przybora, muzyka: Jerzy Wasowski) Odjadę z tego peronu, A ta Tola, Zakochałam się w czwartek niechcący, Inwokacja, Kaziu zakochaj się, Szuja, Odrobina mężczyzny na co dzień, Szarp pan bas, Puk,puk,puk, Na całej połaci śnieg, O Romeo, o Julietto, Smutny deszczyk, Ja pana z sobą zabiorę, Ty nie odmawiaj mi, Już czas na sen, Rodzina

Zapraszamy na wyjątkowy, przezabawny spektakl przygotowany przez Magdę Umer i Mumio. Znajdziecie tu krótkie opowiadania i najpiękniejsze piosenki Mistrza Jeremiego Przybory i świetne teksty Magdy Umer i Mumio. Mieszanka wybuchowa! Na scenie spotykają się bowiem trzy artystyczne temperamenty - Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Popularność twórczości Jeremiego Przybory nie maleje, zachwyca kolejne już pokolenia, dlaczego? Bo jest ponadczasowa, genialna i nie przestaje nas śmieszyć. Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco. Dialogi są błyskotliwe a całość przepysznie zagrana i zaśpiewana. To Przybora w nowej interpretacji z zachowaniem lekkości jaką charakteryzował się oryginał.

Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, brawurowym aktorstwem i muzykalnością, w czym pomaga także wspaniale muzyczne trio.

Teksty Mistrza Jeremiego przeplatane są szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie i z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane.

Ta teatralno-muzyczna konwencja jest strzałem w dziesiątkę! Różnorodność, wewnętrzna harmonia, lekkość i radość.

Spektakl z powodzeniem grany jest na scenach teatralnych w całej Polsce od premiery w Och Teatrze w grudniu 2017 r. Obecnie w repertuarze Teatru Ateneum w Warszawie.

Zapraszamy serdecznie! Tego nie wolno przegapić!!


Fot. Franek Przeradzki

Fot. Franek Przeradzki

Fot. Franek Przeradzki

Organizator: GRUV ART


<< Powrót    Strona główna >>
Tonet