Agencja Artystyczno-Reklamowa Gruv Art


Na zaproszenie Agencji GRUV ART

z cyklu POZNAŃSKA PREMIERA
"NA CZWORAKACH" Tadeusza Różewicza
Teatru POLONIA w Warszawie


Reżyseria: Jerzy Stuhr
Światło: Adam Czaplicki
Scenografia i kostiumy: Elżbieta Terlikowska
Muzyka: Jerzy Satanowski
Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

Obsada:
Anna Karczmarczyk, Dorota Stalińska, Michał Breitenwald, Wojciech Chorąży, Andrzej Glazer, Wiesław Komasa, Maciej Kosmala, Krystian Łysoń/Mateusz Kmiecik, Jerzy Stuhr


Recenzje:

"Na czworakach" to sztuka przewrotna. Autobiograficzna, w której Różewicz patrzy z ironią na swoje życie i składane mu hołdy. Jej prapremiera odbyła się w czasach PRL-u w roku 1972 w warszawskim Teatrze Dramatycznym w reżyserii Jerzego Jarockiego z udziałem Zbigniewa Zapasiewicza w roli Laurentego i Ryszardy Hanin jako Pelagii. Dziś po latach i w innej rzeczywistości brzmi ona nadal aktualnie. Piętnuje bufonadę, obłudę, wazeliniarstwo, rozdawnictwo orderów, wątpliwe zachowanie kleru i nieustanne pełzanie na czworakach.

Przedstawienie Jerzego Stuhra ogląda się z zainteresowaniem. Znakomite reżysersko i aktorsko. Prym wiodą w nim Jerzy Stuhr jako Laurenty, Wiesław Komasa jako kolega Sitko, zbierający gromkie brawa, zwłaszcza za wielki monolog w drugiej części i Dorota Stalińska jako kapitalna Pelagia. Obok nich spisują się doskonale Michał Breitenwald jako doktor Racapan i Andrzej Glazer w roli Ojca Kontestatora. Na pochwały zasługują także pozostali wykonawcy - młodziutka Anna Karczmarczyk w roli Dziewczyny, Maciej Kmiecik w roli Pudla, Wojciech Chorąży jako Urzędnik i Strażnik Pierwszy oraz Maciej Kosmala jako Urzędnik i Strażnik Drugi.

Witold Sadowy, e-teatr.pl, 12 listopada 2015

Grany przez Stuhra Laurenty to uznany poeta w twórczym kryzysie, którego odwiedza młoda Dziewczyna (Anna Karczmarczyk) - ni to dziennikarka, ni to studentka pisząca o nim pracę. Choć w sposobie jej ukazania nie brakuje specyficznie Różewiczowskiego seksizmu, obśmiany jest też kabotynizm próbującego uwieść "gąskę" literata, miotającego się w poszukiwaniu sensu.

Stuhr jest tu w aktorskiej i reżyserskiej formie - gdy trzeba, może nawet zaśpiewać i zagrać na gitarze elektrycznej. W odróżnieniu od wielu kolegów nie zadowala się tylko gotowymi "mykami" kochanymi przez miliony widzów. Spektakl reżyseruje tak, jak wyobrażam sobie, że reżyserowało się w czasach powstania utworu. To zagrana "po bożemu" klasyka, na dobrym poziomie.

Witold Mrozek, Gazeta Wyborcza

Materiały informacyjne na podstawie strony http://teatrpolonia.pl/event-data/2437/na-czworakach
fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Bilety w cenie:

Parter rząd I - VII : 160zł; Parter rząd VIII - XV : 150zł
I Balkon: 140zł;
Loża prawa i lewa (I Balkon): 140zł
II Balkon: 90zł
III Balkon: 50zł i 40zł

do kupienia:

u organizatora GRUV ART. ul. B.Prusa 6/3
rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115


w kasie Teatru Wielkiego tel. 61 6590231
oraz na
https://www.bilety24.pl/
https:// www.ebilet.pl/

Organizator Poznańskiej Premiery:
GRUV ART Agencja Artystyczno-Reklamowa, ul. B.Prusa 6/3, 60-819 Poznań
www.gruv-art.com.pl
www.facebook.com/GRUV.ART.TEATR

Zobacz plan widowni Teatru Wielkiego << kliknij tutaj >>


<< Powrót    Strona główna >>
Tonet