Agencja Artystyczno-Reklamowa Gruv Art

GRUV ART zaprasza na koncert

Bandonegro Tango
Orquesta ¡Hola Astor!

25.10.2019r. (piątek) godz. 19:00 w Auli Artis w Poznaniu

Ich tango to rewolucja!

Poznański koncert promuje najnowszą płytę zespołu Bandonegro Tango Orquesta „Hola Astor", której premiera miała miejsce 29 czerwca tego roku.

„Hola Astor” to prawdziwa rewolucja gatunku. Energetyczna, pasjonująca, rewolucyjna i fantazyjna – tak można opisać nową płytę zespołu Bandonegro, światowej klasy orkiestry Tango. Niepowtarzalny pomysł muzyczny, wyczucie stylu i przede wszystkim pasja sprawiły, że grupa polskich muzyków podbija serca miłośników tanga na całym świecie.
Ich muzyka to fuzja tanga z jazzowym i rockowym brzmieniem, spodoba się każdemu kto lubi choć jeden z tych gatunków muzycznych.

Bandonegro to kwartet stworzony z pasji do muzyki, miłości do tanga oraz wieloletniej przyjaźni czwórki muzyków: Michała Główki (bandoneon), Jakuba Czechowicza (skrzypce), Marka Doleckiego (fortepian) i Marcina Antkowiaka (kontrabas). 
Tym razem zespół zaprosił do projektu dwóch muzyków należących do czołówki polskiej sceny jazzowej - Dawid Kostka (gitara elektryczna) oraz Mateusza Brzostowskiego (perkusja) i w takim składzie zagrają koncert w Poznaniu.

W programie znajdą się utwory Astora Piazzolli z lat 70 w nowych aranżach oraz autorskie kompozycje Bandonegro. Energiczna Zita, liryczne Romance del Diablo czy jazzowo-rockowa Bicicletta – porywają i czarują nas już od pierwszych dźwięków. 

Poznański koncert będzie wyjątkowy, ponieważ muzyczną ucztę wzbogaci widowisko taneczne, stworzone przez Paulina Wycichowska. Artystka wykona zjawiskowe choreografie do wybranych utworów zespołu. Czeka nas ekscytujący muzycznie i wizualnie, niezapomniany wieczór!

Krytycy o nowej płycie zespołu: „Młodzi muzycy przygotowali perfekcyjny zestaw – w tym własnych kompozycji - i poddali go ciekawej i kreatywnej manierze. To już nie odgrywanie tango, „zagrywanie się Astorem” czy szukanie górnolotnych, muzycznych skojarzeń. Kompozycje podawane są perfekcyjnie, bardzo emocjonalnie i z fantazją […] To nowe spojrzenie na tradycję muzycznego tango, na poddanie wnikliwej analizie tego, co w tango jest energią, tańcem i rytmem, a co jest pięknem i serdecznym uniesieniem” /Dionizy Piątkowski, dziennikarz i krytyk muzyczny, organizator Ery Jazzu/


„Bandonegro to nie tylko zespół, to zjawisko na polskiej scenie muzycznej. (…) Na nowej płycie „Hola Astor” po raz kolejny z rozmachem łączą tango z elementami jazzu i rocka.
(…) To już nie jest jedynie „nuevo tango”, ale z rozmysłem i szlachetnością stworzona wielowymiarowa poezja muzyki. I wszystko opiera się na żywych instrumentach. Żadnego posługiwania się syntetyzmem i gotowcami, z których wycięto kolejne podobne do siebie utwory. Nic z tych rzeczy.
Patrząc na to zjawisko szerzej, nie mogło być inaczej, w końcu panowie od wczesno młodzieńczych lat mają do czynienia z takimi artystycznymi projekcjami. Już w wieku kilkunastu lat zdobyli uznanie w wielu zakątkach świata, gdzie później koncertowali z niemałymi sukcesami (m.in. Argentina Tango Salon Festival w Buenos Aires).

Zero wyrachowania, jedynie czyste łączenie tego, co w muzyce ważne, szlachetne i namacalnie doskonałe. Tym bardziej, że jest w tym żywa porywająca siła. I nie należy odbierać płyty „Hola Astor” jako artystycznej doskonałości, bo jest w tym także duża porcja rozrywki.”
http://polskaplytapolskamuzyka.pl/2019/07/03/bandonegro-hola-astor-recenzja/

Zwiastun albumu: https://www.youtube.com/watch?v=v652IE3TCbs&feature=youtu.be

Posłuchaj fragmentów ich płyty: http://bandonegro.com/plyty/

Zapraszamy do rezerwacji i zakupu biletów bezpośrednio u organizatora:
rezerwacja@gruv-art.com.pl


Bilety w cenie: 100zł, 70zł i 50zł

Rezerwacja biletów: rezerwacja@gruv-art.com.pl
lub tel. 61 847 11 15
Bilety do kupienia przez: www.bilety24.pl, KupBilecik i ewejsciowki.pl
Organizator: GRUV ART

Zobacz plan widowni Auli Artis << kliknij tutaj >>

<< Powrót    Strona główna >>
Tonet